• Ігрові ПК
  • Ігрові навушники
  • Ігрові клавіатури
  • Ігрові миші
  • Ігрові поверхні
  • Комплектуючі

Огляд ігрової миші Corsair M65 RGB Ultra – чемпіон у середній вазі

Ігрові миші, Новини, Огляди Тра 19, 2022
Corsair M65 RGB Ultra gaming mouse review — Middleweight champion

Ігрові миші для ПК у наші дні переповнені безліччю варіантів на вибір. Ви можете придбати все – від мінімалістичних легких мишей для fps до MMORPG, оснащених безліччю кнопок, що настроюються. Насправді іноді просто приємно використовувати щось, створене для загального користування. Щось із дизайном, який може впоратися з будь-якою грою досить добре, почувається комфортно та працює компетентно. Саме це ви отримуєте з Corsair M65 Ultra, і в цьому огляді ми розглянемо, чому ця миша є однією із найкращих ігрових мишей на ринку.

Серія ігрових мишей Corsair M65 існує кілька років, а модель 2021 Ultra є останньою ітерацією. У моделі 2021 Ultra не тільки помітні незначні покращення дизайну в порівнянні з попереднім роком, Corsair пропонує неперевершені нові функції на додаток до вражаючого списку технічних характеристик. Додайте до цього бездоганну якість складання, гідну дворічну гарантію та підтримку екосистеми iCUE, і ви зрозумієте, що ціна повністю виправдана.

Ми провели з ігровою мишею Corsair M65 Ultra більше шести місяців, тому цей огляд з’явився пізніше, але ми мали набагато більше часу, щоб скласти свою думку про неї. Миша використовувалася щодня як для ігор, так і для роботи, що дало достатньо часу для виявлення недоліків конструкції та зношування. Ми також ретельно протестували розрекламовані функції, такі як швидкість відгуку гіперполінгу та жести гіроскопа, щоб ви могли зрозуміти, чи вони є вбивчими доповненнями або простими прийомами. Як ви незабаром переконаєтеся, ця миша заслужила своє тавро “Ultra”.

Технічні характеристики та особливості ігрової миші Corsair M65 RGB Ultra

Ми зібрали найважливіші фрагменти інформації з повної специфікації, але ви завжди можете знайти більше на сайті Corsair. Ми коротко обговоримо, на які характеристики слід звернути увагу, щоб переконатися, що Corsair M65 RGB Ultra має все необхідне, а також поговоримо про те, яке місце ця миша займає серед конкурентів. Крім того, ми наводимо деякі коментарі до специфікацій та інших характеристик.

ОсобливістьОпис
Варіанти кольору та обробкиЧорний
РукотворністьПравою рукою
ДатчикCorsair Marksman
Діапазон DPIДо 26 тис
Кількість програмованих кнопокВісім + чотири жести нахилу гіроскопа
Первинні перемикачіOmron optical – 50 мільйонів кліків
RGB світильникиКолесо прокрутки, DPI, логотип, нижня сторона
Підтримка програмного забезпеченняiCUE
ПідключенняUSB 2.0 Type-A
Рейтинг звітівГіперопитування до 8000 Гц
Вбудована пам’ятьТак – один профіль
Розміри117,0 мм (Д) x 77,0 мм (Ш) x 39,0 мм (В) / 5,08 дюйма (Д) x 2,76 дюйма (Ш) x 1,69 дюйма (В)
Кабель1,8 м/6 футів плетений
Вага97 г
Настройка вагиТак – 97 г-115 г
ГарантіяДва роки

Багато продуктів виглядають чудово на папері, але Corsair M65 Ultra дійсно втілює в собі перевагу і практично не має недоліків. Чудова якість складання стає очевидною з того моменту, як ви дістаєте його з коробки. Як і в попередніх моделях, корпус M65 Ultra виконаний з алюмінію, що надає йому міцності та жорсткості без зайвої ваги. Він здається міцним та показує, куди пішли ваші гроші. При вазі 97 г це миша середньої ваги за сьогоднішніми стандартами. Цю вагу можна змінити за допомогою трьох вантажів, що прикріплюються на дні.

Вона випускається тільки в чорному кольорі та для правшів, але ці обмежені можливості мають сенс, якщо врахувати, скільки технологій ви отримуєте за ці гроші. Corsair тепер використовує власний фірмовий датчик, який вона називає Marksman, який здається нітрохи не гіршим, ніж PixArt або аналогічні конкуренти. Він точний та забезпечує діапазон DPI до 26 000.

Переходячи до кнопок ми підходимо до одного з ключових моментів продажу цього продукту. Corsair любить розповідати про кнопки Quickstrike з нульовим зазором, оснащені оптичними перемикачами Omron. Ідея цієї системи полягає в тому, що ви отримуєте чуйні натискання зі швидким відскоком та блискавичною швидкістю реакції. Вона створена для геймерів змагань і особливо добре поєднується з технологією гіпер-поллінгу Axon. Докладніше про це ми поговоримо в наступному розділі, але ми можемо впевнено сказати, що завдяки цій технології Corsair M65 Ultra працює чудово. Більше того, після шести місяців використання вона, як і раніше, здається новою.

Щодо інших кнопок, ви помітите, що ми перерахували вісім програмованих кнопок плюс жести нахилу гіроскопа. Миша оснащена бічними кнопками назад і вперед, а також снайперською кнопкою, яку можна утримувати, щоб зменшити DPI для нанесення точних ударів. Крім того, ви отримуєте кнопку натискання на колесо прокручування та дві перепрограмовані кнопки регулювання DPI.

Тепер про жести нахилу гіроскопа. Вважайте, що це віртуальні кнопки, які можна задіяти, фізично нахиляючи мишу вперед, назад, ліворуч чи праворуч. Це цікавий підхід у порівнянні з розміщенням більшої кількості кнопок на рамці миші, але він працює досить добре, оскільки дозволяє зберегти просте розташування фізичних кнопок.

Миша підключена до кабелю в обплетенні довжиною 6 футів/1,8 м, довжини якого має вистачити більшість комплектацій. Ще одна особливість матеріалу кабелю полягає в тому, що він зменшує опір. Це не тільки добре виглядає, але й гарантує, що ваше прицілювання не буде порушено тертям у місцях дотику кабелю з краєм столу. А якщо ви дбаєте про деталі, ви оціните прогумовану поверхню USB-роз’єму та ремінець для кабелю для покращення портативності.

Програмне забезпечення iCUE пов’язує все це обладнання разом з такими додатковими функціями, як гіперполлінг Axon для підвищення чуйності введення, калібрування поверхні для підвищення точності сенсора, створення макросів, настроювання DPI, відображення кнопок користувача і, звичайно, налаштування RGB. Більше того, ви можете зберегти все це у профілі та взяти налаштування миші з собою для використання на іншому комп’ютері або в турнірній грі.

Дизайн, розташування та відчуття

В цілому, Corsair M65 RGB Ultra має найкращі відчуття з усіх мишей, які я коли-небудь використовував. Вона має ширшу рамку і, схоже, призначена для тих, у кого руки менше, щоб тримати її долонею, або для тих, у кого більше руки, щоб використовувати пазуристе захоплення. Бічні сторони покриті прогумованим текстурованим матеріалом для забезпечення надійного захвату. В цілому, це дуже зручна та ергономічна миша. Однак вона може здатися трохи замалою для тих, у кого великі руки та довгі пальці. Якщо ви хочете знайти більшу мишу, зверніть увагу на легку Corsair Sabre.

При вазі 97 грамів це не найлегша миша, але вона легша за багато конкуруючих моделей, таких як Logitech G502 Hero. Якщо ви віддаєте перевагу легким мишам для шутерів, ця миша здасться вам важкуватою. Однак для загального використання вага пристрою здається дуже збалансованою. Враховуючи це, ви можете зробити її важчою, якщо захочете.

Відчуття від основних кнопок – ось що дійсно робить цю мишу однією з найкращих у світі. Як ми вже згадували, Corsair розробила власний дизайн, і він вражає. Клік точний, легко натискається, чуйний і тихий, а зворотний зв’язок достатньо, щоб відчувати задоволення. Неймовірно легко підтримувати швидке натискання, а тиск спрацьовування не надто чутливий, так що вам не доведеться турбуватися про випадкові клацання. Corsair стверджує, що оптичні перемикачі Omron і пружна конструкція усувають брязкіт і покращують швидкість реакції. Хоча в нас немає можливості безпосередньо перевірити це, ми можемо сказати, що переваги та результати очевидні та роблять гру ще приємнішою. Основні кнопки на Corsair M65 RGB Ultra настільки хороші, наскільки це можливо.

Що стосується інших фізичних кнопок, M65 Ultra справляється з ними просто чудово. До кнопок легко дотягнутися, і більшість із них приємно натискати. Єдине, на що я скаржуся, це те, що кнопки вперед і назад виглядають трохи дешево і схильні до вібрації після швидкого натискання. Це безперечно те, що я хотів би бачити покращеним у майбутніх ітераціях, тому що в іншому ця миша є чудовим продуктом. Також варто відзначити, що колесо прокручування має відмінне захоплення, так що ви ніколи не сковзаєте під тиском.

Ігрові особливості та продуктивність

Ігри на Corsair M65 RGB Ultra так само хороші, як ви очікували. Чуйність основних кнопок, плавність прицілювання, якість зворотного зв’язку з кнопками і зручна форма створюють враження, яке важко перевершити.

Ми протестували цю мишу в Apex Legends, Fortnite, Elder Scrolls Online та World of Warcraft, щоб подивитися, як вона справляється з різними типами ігор. В іграх FPS відстеження та точність – на найвищому рівні, а розташування кнопок здається адекватним. Вона також краще справляється з MMO, ніж інші миші, призначені для шутерів завдяки можливості перепрограмування кнопок з подвійним DPI, кнопки снайпера і чотирьох жестів гіроскопа.

До гіроскопічних жестів, звичайно, треба звикнути, але вони справді корисні. Для їх виконання потрібно фізично підняти мишу зі столу у заданих напрямках. Порівняно з фізичними перемикачами жести спрацьовують повільно. Ви напевно не захочете, щоб важлива, чутлива на час команда була прив’язана до жесту, тому в більшості випадків вони не підходять для шутерів. Тим не менш, можливість використання цих віртуальних кнопок дуже зручна при правильному використанні. Ми виявили, що жести корисні для виклику певних меню, як у MMO, виконання некритичних дій і т.д. Жести корисні для зменшення залежності від дій на клавіатурі.

Як додаткова перевага гіроскопа Corsair зазначає, що він швидше визначає підйом із поверхні. Це може бути особливо корисно для тих, хто часто клацає або переставляє мишу, оскільки підвищується чуйність і точність. Хоча ви, можливо, не вирішите клацати цією мишею так само легко, як чимось легшим, наприклад, Sabre, це все ж таки розумне доповнення. Крім того, ви можете налаштувати висоту підйому між п’ятьма різними варіантами, щоб задовольнити ваші уподобання.

Це підводить нас до останньої важливої ​​ігрової особливості цієї миші. У 2021 році компанія Corsair зробила великий крок уперед, представивши технологію hyper-polling як наступну важливу річ для периферійних пристроїв. Це химерний спосіб опису швидкості відгуку, а точніше того, скільки разів на секунду система реєструє введення миші.

Не треба бути професіоналом, щоб сказати, що кадри виграють у ігри. Подібно до того, як більш висока частота кадрів знижує затримку в іграх, ви можете зробити те саме з M65 Ultra, включивши функцію гіпер-опитування. Частота опитування вимірюється в герцах, причому більшість сучасних ігрових мишей здатні працювати з частотою опитування всього 1 000 Гц, що відповідає часу відгуку 1 мс.

Corsair дозволяє збільшити частоту опитування до 8000 Гц на деяких своїх нових ігрових мишах, що дає швидкість відгуку всього 0,125 мс. Це робить ігрову мишу Corsair M65 Ultra однією з найшвидших на ринку за таких налаштувань. Проте є одна загвоздка. Більш висока частота опитування збільшує навантаження на процесор, що може навпаки вплинути на частоту кадрів і призвести до зниження швидкості відгуку системи, якщо процесор не справляється з додатковим навантаженням. На щастя, сучасні багатоядерні процесори справляються з цим завданням, і гіпер-опитування не має стати серйозною проблемою, оскільки в найближчому майбутньому процесори стануть ще продуктивнішими.

Ми протестували гіперопитування на 10-ядерному Intel i5-12600K і практично не помітили втрати продуктивності в іграх при частоті опитування 4000 Гц. Враховуючи це, опція 8000 Гц є далекоглядною з боку Corsair. Однак, наскільки ми можемо судити, це просто приваблива перевага для змагальних гравців із підвищеними рефлексами. Можливо, ви знайдете прицілювання трохи більш чуйним і вийдете на перше місце в кількох перестрілках за частки секунди, але гіперполяризація – це не чаклунство. Проте це ще один крок вперед до зниження загальної затримки системи.

Налаштування iCUE

Мабуть, одна з найпривабливіших речей у периферійних пристроях Corsair – це екосистема продуктів та підтримка iCUE. Ви можете не тільки синхронізувати всі свої RGB, але й налаштовувати свої пристрої в одному сучасному простому у використанні додатку. Недоліком iCUE є те, що він забирає значну кількість пам’яті, але це не шкодить ігровій продуктивності сучасних процесорів, як це було з чотириядерними процесорами. Враховуючи це, підтримка iCUE здається гідною перевагою, яку можна отримати за умови придбання M65 Ultra.

Вам багато сподобається в налаштуванні цієї миші як на програмному, так і на апаратному рівні. Ви можете встановити шаблони RGB, рівні DPI, макроси, перепризначити функції кнопок, відкалібрувати сенсор під поверхню столу, встановити частоту опитування, висоту підйому і навіть зберегти профілі та налаштування у вбудованій пам’яті, якщо вам потрібно використовувати мишу на іншій системі.

Ви можете індивідуально налаштувати RGB на колесі прокручування, індикатор рівня DPI і логотип на долоні. iCUE залишається одним із найкращих програмних продуктів для створення яскравих та індивідуальних RGB-ефектів. Крім того, світлодіоди на продуктах Corsair здатні випромінювати багато світла.

Одна річ, яка завжди цінувалася в iCUE, коли йшлося про периферійні пристрої, – це безліч опцій, що налаштовуються, що дозволяють отримати те, що потрібно. Наприклад, ви можете налаштувати кут нахилу жестів, щоб не задіяти жодну з функцій при натисканні. Чи потрібно збільшити DPI на невелику величину? Ви можете зробити це на льоту за допомогою кнопок DPI, і це автоматично збережеться у програмному забезпеченні. Найголовніше, що всі периферійні функції легко налаштовуються та працюють так, як заявлено. Хоча не можна сказати те саме про підтримку iCUE для всіх продуктів Corsair, вона була надійною протягом багатьох років, коли йшлося про миші та клавіатури.

Чи варто вам купувати ігрову мишу Corsair M65 RGB Ultra?

Якщо ви дочитали до кінця цей огляд, то знаєте, що рекомендувати Corsair M65 Ultra як наступну ігрову мишу досить легко. Вона трохи дорога. Проте якість складання, функції, підтримка та відчуття повністю виправдовують її вартість. Як оглядачу, мені вдалося отримати в свої руки безліч мишей як для огляду, так і просто для порівняльного тестування. Це найкраща миша, яку я знайшов, і вона залишиться моєю основною мишею в найближчому майбутньому.

Однак перед покупкою Corsair M65 Ultra слід врахувати кілька моментів. Вона відчувається як ігрова миша загального призначення, хоч і виняткова. Можливо, ви все ж таки віддасте перевагу щось спеціально призначене для певного жанру, наприклад, легку мишу для FPS або мишу з великою кількістю кнопок для гри в MMO. Тим не менш, при вазі 97 грам і наявності додаткових “віртуальних кнопок” завдяки гіроскопу, ви отримуєте дуже гнучку мишу, яка почувається приголомшливо. Крім того, подумайте, чи підійде ця миша за розміром. Тим, у кого великі руки та/або довгі пальці, ця миша може здатися трохи замалою залежно від способу захоплення.

Поділитися
Facebook Twitter Linkedin
Наступні новини Попередні новини

Ваш коментар

Останні новини

CORSAIR TC200 GAMING CHAIR REVIEW

Corsair TC200 огляд ігрового крісла

Аксесуари, Новини, Огляди 01.07.2022
CORSAIR Unveils K70 RGB TKL OPX/Play Experience Gaming Keyboard

Corsair представила ігрову клавіатуру K70 RGB TKL OPX/Play Experience

Ігрові клавіатури, Новини 30.06.2022
Corsair CX550F RGB Power Supply Review

Corsair CX550F RGB огляд блоку живлення

Комплектуючі, Огляди 24.06.2022
CORSAIR DARK CORE RGB PRO SE WIRELESS GAMING MOUSE

Corsair Dark Core RGB Pro SE огляд

Ігрові миші, Новини, Огляди 21.06.2022
Corsair H150i Elite Capellix review

Corsair H150i Elite Capellix огляд

Комплектуючі, Огляди 13.06.2022