
ПЛЮСИ
- Вміщує до трьох радіаторів з потрійними вентиляторами (360 мм).
- Кришка кабелю виконує роль бічного каналу для охолодження компонентів материнської плати
- Включає додатковий компонент для більш чистого встановлення товстого охолоджувача на передній панелі
- Має чотири порти Type-A USB 3 на додаток до Gen2 Type-C
- Контролер RGB/вентилятора в комплекті підтримує повне програмне забезпечення Corsair iCue
МІНУСИ
- Дорого
- Обмежений простір для блоку живлення з нижньою коробкою приводу в штатному положенні
- Альтернативне розміщення коробки приводу зачіпає простір збоку та/або переднього радіатора
- Права бічна панель виглядає трохи хлипкою, враховуючи вагу корпусу
ХАРАКТЕРИСТИКИ CORSAIR ICUE 5000T RGB
Підтримувані форм-фактори материнської плати | ATX, MicroATX, Mini-ITX |
Зовнішні 5,25-дюймові відсіки | 0 |
Внутрішні 3,5-дюймові відсіки | 2 |
Зовнішні 3,5-дюймові відсіки | 0 |
Внутрішні 2,5-дюймові відсіки | 4 |
Порти на передній панелі | HD Audio, USB 3.0 (4), USB 3.2 Type C |
Бічні вікна? | Так (загартоване скло) |
Позиції слотів розширення PCI | 9 |
Розташування вентиляторів 120 або 140 мм | 7 |
Вентилятори 120/140/200 мм в комплекті | 3 |
Контролер вентилятора в комплекті? | Так |
Максимальна довжина GPU | 400 мм |
Максимальна висота кулера процесора | 170 мм |
Максимальна довжина блоку живлення | 250 мм |
Підтримується форм-фактор блоку живлення | ATX |
Місце кріплення блоку живлення | Нижня частина |
Колір підсвічування внутрішнього корпусу | Адресний RGB |
Колір освітлення вентилятора в комплекті | Адресний RGB |
Розміри (HWD) | 22 на 9,9 на 20,9 дюйма |
Вага | 32 фунти |
Магнат модулів пам’яті компанія Corsair не випускала “справжніх” висококласних корпусів для ПК з тих пір, як дюжину років тому занурила свій носок у ринок, випустивши Obsidian Series 800D. а посуха закінчилася із випуском корпусу iCUE 5000T RGB за $399,99. Але Corsair не покладається на традиції в дизайні свого нового корпусу: Замість старомодної чорної анодованої алюмінієвої пластини, RGB-підсвічування, що повністю керується, є головною зіркою, підкреслюючи сучасне оздоблення сталевих панелей. Навіть пластикова верхня панель має забарвлену сталеву шкіру. Якщо ви любите масивні RGB-ефекти у поєднанні з масивним повітряним або рідинним охолодженням, вставайте в чергу.
Дизайн: Вентилятори та радіатори понад усе
Головні особливості дизайну цього великого, сміливого корпусу включають передню панель, що опускається, яка закриває три 120-мм всмоктуючих вентилятора з RGB-підсвічуванням, а також аналогічного розміру вентиляційний отвір на бічній панелі, здатне утримувати 360-мм радіатор. На передній панелі можна встановити пару 140-мм вентиляторів, тоді як кріплення під бічною панеллю таким не є. (Докладніше про це трохи пізніше).

На передній панелі розташовано п’ять портів USB 3 через два роз’єми Gen 1 та один Gen 2 на внутрішній панелі материнської плати. Останній підтримує передачу даних зі швидкістю 10 Гбіт/с один накопичувач USB Type-C. Звук надходить через комбінований роз’єм для навушників/мікрофона, а світлодіодний індикатор живлення світиться через напівпрозорий символ на кнопці живлення.

Позаду знаходиться порожнє кріплення для 120-мм вентилятора з гвинтовими прорізами, що дозволяє регулювати висоту будь-якого вентилятора або невеликого радіатора, який ви можете встановити тут. Також тут знаходяться сім слотів, що відповідають позиціям материнської плати, та два вертикальні слоти, які дозволяють встановити відеокарту з вентиляторами у вертикальній орієнтації, додавши кабель PCI Express riser (не входить до комплекту постачання).

Всередині достатньо місця для встановлення повнорозмірної (13-дюймової) материнської плати EATX, але тільки для тих, хто готовий відмовитися від встановленої на заводі кришки для кабелів: Corsair оцінює iCUE 5000T RGB тільки як ATX-сумісний, тому кришку для кабелів доведеться зняти, якщо ви встановите плату більшого розміру. Інші цікаві моменти включають два кріплення для 2,5-дюймових лотків для дисків (які, на жаль, не мають спеціальних лотків), закритий отвір для установки задніх пластин процесорного кулера і чотири точки кріплення на кронштейні, що закриває цей отвір, які могли б підтримувати 2 ,5-дюймовий диск, якби не той факт, що це місце вже зайняте чимось іншим.

Перевернувши iCUE 5000T RGB на протилежний бік, можна побачити компонент, що блокує четверте кріплення для 2,5-дюймового диска – контролер Commander Core XT RGB від Corsair. Під ним знаходяться три лотки для 2,5-дюймових дисків та відсік для дисків із двома лотками 3,5/2,5 дюйма, а попереду – кріплення для вентилятора 3×120 мм, який ховається за кришкою кабелів. До двох із трьох 2,5-дюймових лотків можуть бути переміщені в тунель блоку живлення. Перше виявлене відхилення від опублікованих Corsair специфікацій полягає в тому, що четверте кріплення для 2,5-дюймових дисків не може використовуватися з встановленим RGB-контролером, про що не сказано в посібнику.

При найближчому розгляді виявляється, що тільки три з шести виходів RGB/вентиляторів Commander Core XT потрібні для компонентів, що входять в комплект, що контролер використовує живлення SATA і що він включає термодатчик (термістор) для управління вентиляторами. Також слід зазначити, що внутрішній кабель USB 2.0 для передачі даних контролера має прохідний отвір для підключення другого USB-пристрою, наприклад нашого процесорного кулера Corsair iCUE H100i RGB PRO XT. Тим часом при найближчому розгляді бічних кріплень вентиляторів з’ясовується, що задня сторона кришки кабелів розташована під кутом, щоб направити повітряний потік на поверхню материнської плати.

Друге виявлене нами відхилення від специфікацій Corsair полягає в тому, що, хоча в посібнику вказано, що для установки бічних вентиляторів необхідно зняти кришку кабелів, це завдання можна вирішити, знявши та знову встановивши кронштейн вентилятора. Простір між кронштейнами вентиляторів та кришкою кабелю більш ніж достатньо для встановлення вентиляторів товщиною 25 мм, а кришка кабелю призначена для роботи як кожух вентилятора. Швидше за все Corsair хоче, щоб користувачі звернули увагу на здатність кріплення утримувати третій великий радіатор. Однак додаткова товщина радіатора вимагатиме відмови від кабелю кожуха вентилятора, що приховує.
При збільшенні відстані до дискового відсіку бачимо, що його гвинти з накатаною головкою – це перше, що наштовхнеться блок живлення. У конфігурації, що поставляється, ми виявили мізерні 175 мм вільного простору для корпусу блоку живлення, хоча над цими гвинтами явно є ще місце для кабелів блоку живлення. Відсік для дисків можна зсунути вперед або повністю зняти, оскільки бічне кріплення вентилятора блокує доступ до лотка для дисків, якщо відсік зсунуто вперед.

У двох лотках відсіку для дисків є отвори для гвинтів як для 2,5-дюймових, так і для 3,5-дюймових дисків, а також штиреві кріплення з боків для 3,5-дюймових лотків. Ці додаткові отвори для гвинтів можуть стати в нагоді, якщо ви зламаєте штифти!

Перше положення корпусу накопичувача вперед дає блоку живлення ще 20 мм простору, при цьому він упирається в нижнє кріплення вентилятора на кронштейні бічної панелі. Щоб дістатися до третього місця кріплення на передній частині нижньої панелі, необхідно зняти найнижчий вентилятор передньої панелі.

Складачі, яким не потрібно створювати додатковий простір для блоку живлення або не потрібен нижній відсік для накопичувачів, виявлять, що встановлену на заводі кришку тунелю блоку живлення можна замінити на ту, що пропускає надтовсті радіатори передньої панелі, як показано на наступній послідовності малюнків.



У центральній частині передньої панелі, що опускається, знаходиться пригвинчений пиловий фільтр, який, ймовірно, можна промити тим, хто готовий його розібрати (хоча простіше використовувати стиснене повітря). На бічній панелі знаходиться аналогічний фільтр, але він кріпиться за допомогою магнітних смужок.

Висувний фільтр блоку живлення ще легко чистити, оскільки він не прикріплений до зовнішніх панелей.

Центральна частина верхньої панелі закрита перфорованим металевим листом, а під ним знаходиться ще один перфорований лист, перший кріпиться за допомогою загинів, а другий – за допомогою магнітних смуг. Також зверніть увагу на гвинти на шарнірах кожної бічної панелі, видалення яких дозволяє бічним панелям ковзати вгору та сходити з шарнірних штифтів.

Зняття другого листа відкриває слоти для регульованого монтажу трьох 120-мм або двох 140-мм вентиляторів на структурній панелі, що розташовується на 85 мм вище за верхній край материнської плати. Цього місця майже достатньо для сендвіча з двох 25 мм вентиляторів з 38 мм радіатором, а ті, кому потрібні додаткові 3 мм вертикального зазору, виявлять, що слоти розташовані на відстані 38 мм по горизонталі від стійок материнської плати.

Наше третє відхилення від специфікацій Corsair полягає в тому, що ми виміряли корпус на відстані 540 мм (а не 530 мм) від центру передньої панелі до зовнішньої сторони задньої панелі з додатковими 12 мм відстані для монтажного кронштейна, що стирчить із задньої частини вертикальної секції. +2 карти.

Оскільки більшість поверхонь iCUE 5000T RGB і всі його передові функції покриті білою сталевою фарбою, єдине, що нас підвело, це те, що права бічна панель нашого зразка для огляду була не зовсім плоскою. Це несподівано для 32-фунтового порожнього корпусу. Коли ми натиснули її, вона вискочила назад. З огляду на розмір цієї панелі ми не очікуємо, що Corsair зможе легко її виправити. Це також не буде великою проблемою, якщо ця сторона корпусу звернена до стіни або ніші у вашому столі.
Встановлення компонентів
На додаток до встановлених кабельних хомутів, що утримують заводські кабелі, iCUE 5000T RGB включає шість кабельних хомутів, які можна додатково встановити на кронштейн для хомутів, що оточує RGB-контролер. В установчий комплект також входить набір гвинтів для вентиляторів, гвинти #6-32 (для материнської плати та будь-яких 3,5-дюймових дисків), гвинти M3 (для 2,5-дюймових дисків), стійки, шайби та храпові кабельні стяжки.

Кабелі на передній панелі включають два USB 3.2 Gen 1, один USB 3.2 Gen 2, живлення/скидання/світлодіод та HD Audio. На цій фотографії не видно двох кабелів живлення SATA, необхідних для RGB-підсвічування та контролера, а також USB-кабелю, який пов’язує апаратне забезпечення RGB-контролера з материнською платою та, відповідно, її програмним забезпеченням.

Ми розмістили iCUE H100i RGB PRO XT 2×120 мм кулер Corsair із замкнутим контуром так далеко назад на верхній панелі, як дозволяло шасі, щоб він відводив тепло від регулятора напруги CPU материнської плати. Як ви можете бачити, плата формату ATX тут виглядає досить громіздкою через розміри корпусу.

Мініатюрний блок живлення FSP Dagger Pro 850W SFX все ще корисний у такому великому корпусі завдяки довгим проводам і перехідній пластині форм-фактору PS/2 (повний ATX), що входить в комплект.

Ми не додаватимемо до сьогоднішнього тесту глибокий огляд програмного забезпечення, але побіжний погляд на деякі налаштування iCUE від Corsair може допомогти потенційним покупцям. Наприклад, після спроби досягти максимальної швидкості обертання вентилятора за допомогою профілю користувача ми здалися і встановили фіксовані обороти.

Режими освітлення для вентиляторів (4-контактна група) та світлових смуг (3-контактна група) є незалежними. На відміну від програмних режимів шаблони “Апаратного освітлення” зберігаються у внутрішньому ПЗУ контролера і продовжують працювати навіть при відключеному програмному забезпеченні iCUE.


Готове складання виглядає чудово; вона могла б виглядати краще, якби редактор витратився на більш яскраве навколишнє освітлення і темніший фон, але навіть наша тестова конфігурація виглядала досить опрацьованою зі стандартним обладнанням Corsair. Ось як ми його оснастили…
Результати тестування
iCUE 5000T RGB займає перше місце за температурою процесора, випереджаючи добре вентильований HAF 500 і змушуючи тихий дизайн Seta Q1 здаватися гарячим порівняно з ним.

iCUE 5000T RGB показав напрочуд хороші температури регулятора напруги. Ми чекали меншого охолодження, оскільки кріплення радіатора на верхній панелі знаходиться так далеко від материнської плати, а кріплення вентилятора на задній панелі порожнє, але натомість ми бачимо відображення хороших температур, що раніше забезпечуються Cooler Master HAF 500.

Перша явна перемога конкуруючого корпусу – температура GPU, де, очевидно, більше повітря проходить через область GPU HAF 500. Проте, за таких низьких температур для трьох кращих корпусів, ми сумніваємося, що хтось помітить два або три градуси при реальному використанні .

Ми тестуємо шум під кутом 45 градусів від передньої панелі, і повітропровід та боковий вентиляційний отвір iCUE 5000T RGB забезпечують практично пряму лінію між нашим GPU та вимірником. Лівосторонні вимірювання трохи нижчі, і на них більшою мірою впливають передні вентилятори корпусу, встановлені на повну швидкість.

Тут слід зробити застереження, що у більшості користувачів включене автоматичне регулювання вентиляторів, і тому вони ніколи не досягатимуть повної швидкості обертання вентиляторів. З іншого боку, приємно знати, який рівень охолодження може забезпечити кожен корпус крайніх межах.
Вердикт: Велике охолодження з RGB в управлінні
Підтримка iCue 5000T RGB складних багаторадіаторних систем рідинного охолодження, безсумнівно, приведе його в руки багатьох збирачів шоу-систем, де його чудове оздоблення та опціональний білий колір зроблять яскравіше будь-яку, навіть поспіхом сплановану схему кольорового RGB-освітлення. Включення п’яти портів USB3 (навіть якщо тільки один з них – Gen 2 Type-C) додає панацею практичності і навіть дає нам можливість щось зробити з тим другим роз’ємом Gen 1, який є на багатьох материнських платах вищого класу.
Це не без недоліків: Як і більшість великих, плоских металевих конструкцій, його права бічна панель легко деформується, що може засмутити вибагливих збирачів. Але для покупців, які віддають перевагу великій вежі з величезним потенціалом для великих радіаторів, RGB і зрілим рішенням для управління та синхронізації всього цього, iCUE 5000T RGB – найкращий вибір.